Jaký byl rok 2023 v organizaci Pet Heroes?

Jsme organizace Pet Heroes z.s. a zbýváme se přímou péčí o nemocná, handicapovaná a opuštěná zvířata. Především pejsky a kočičky.

Nyní se blíží konec roku 2023 a my bychom se rádi ohlédli za cestou, kterou jsme společně urazili. Musíme říct, že do byla divočina. 🙂 Událo se toho spousty.

Během roku 2023 prošlo organizací více než 90 zvířat.

Za více než 10 let existence, jsme zachránili přes 1 000 psů a koček. A jednu želvu. 🙂

Mnoho z nich má své domovy, rodiny a lásku po které prahne každý živý tvor. Někteří se stále léčí v bezpečí organizace u zkušených lidí, kteří za ně dýchají.

Nedokážeme vypíchnout jednu jedinou věc, která by vyčnívala. Pojďme se na to společně podívat na rok 2023 v Pet Heroes.

Ekko – koťátko, které přestalo růst

Ekko se narodila akutně přijaté kočičce Akali, spolu s dalšími několika sourozenci. Zprvu se zdálo, že jde o chlapečka, ale měla jen ,,vhodně“ umístěné chomáčky chlupů.

Všichni rostli a prospívali, mimo Ekka. Na hranici 6 týdnů věku přestala růst. Změnila se i struktura srsti, která připomínala ostré, načepýřené bodlinky. Vážila třetinu toho, co její sourozenci.

Po řadě vyšetření jsme zjistili, že Ekko trpí vzácnou vadou, která se jmenuje dwarfismus. Takzvané liliputství. Tahle vada není dostatečně prozkoumaná, ale řešení existovalo. Léčba se provádí pomocí aplikace růstového hormonu.

Hormon Ekko dostávala několik měsíců a se zdárným výsledkem. Nyní se dá holčička považovat za úplně zdravou kočičku.

O Ekkovi napsali i Blesk Tlapky. 🙂

Wiky – obézní čivava na pokraji svých sil

Přišla k nám prosba, jestli pomůžeme jedné starší čivavě. To, co jsme viděli, jsme nečekali. Wiky měla na začátku téměř 7 kilo, sotva stála na nohou. Neudělala ani jeden rychlý krok.

Mnohem horší byl její neřešený zánět dělohy, kdy ji hnis vytékal ven. Zápach byl neskutečný a pomoc se dostavila za 5 dvanáct. Na operaci šla hned.

I přes všechny nepříliš dobré prognózy to Wiky zvládla. Během operace došlo k tomu, že pan doktor našel několik nádorů na mléčné liště. Čekala ji tedy další operace. I ta dopadla dobře.

Wiky nyní dokonce BĚHÁ! Neskutečné. Její příběh můžete sledovat na stránce Handipet Rescue CZ.

Nina z Pet Heroes – kočička, kterou trápí rýma

Ninu jsme přijali do útulku v Lanškrouně jako odrostlé kotě s usopleným čumáčkem. Doufali jsme, že bude stačit teplo a léky. Bohužel jsme se spletli.

Po opakování řady léků, antibiotik se stále nic nelepšilo. Museli jsme přistoupit k CT vyšetření.

Nález byl zdrcující. Ninaneznámý útvar v dutině nosní. Operace není možná, vzhledem k hloubce kde se útvar nachází.

Momentálně kočička podstupuje inhalační terapii a budeme její stav konzultovat s dalšími odborníky.

Rozárka, která nemohla jíst

Přijali jsme ji jako malinké kotě, které zvracelo všechno jídlo, které do sebe dostalo. Občas zvládla přijmout úplně tekutou stravu.

Po nekončících vyšetření jsme došli k tomu, že má jícen uvězněný v cevním systému a ten nedokáže pustit žádné jídlo do žaludku. Protože byla na operaci malá, dostala žaludeční sondu a krmení probíhalo prostřednictvím hadičky.

Trvalo několik měsíců, než se mohlo přistoupit k velmi komplikované operaci. Samotný zákrok vyžadoval velmi zkušeného veterináře.

Byla to náročná cesta, ale Rozárka konečně zase dokáže jíst sama bez pomoci.

Kontrolní vyšetření jícnu dopadlo v rámci možností dobře. V jednom místě je stále znatelné, že byl jícen přiškrcený, ale paní doktorka doufá, že to se srovná, jak beruška poroste. V jícnu se nic neusazovalo a krmení Rozárce nedělalo žádné problémy.

Díky tomu, že Rozárka začala zase jíst, se mohla konečně vyndat i žaludeční sonda, která už nepotřebuje. Rozárka ještě nějakou dobu brala antibiotika a také podstoupila kontrolu jizev po operaci, aby se paní doktorka ujistila, že se dobře hojí.

Každým dnem začala Rozárka víc a víc připomínat normální zdravé kotě a to je prostě nádherná podívaná! Tak strašně moc si to prdelka zasloužila. Nemohla se nabažit možnosti zase normálně jít a nevynechala žádnou příležitost pokusit se na tetičce vyprosit druhou večeři. I skákání, hraní a šplhání po škrabadle si najednou užívala mnohem víc, když už ji neomezuje žaludeční sonda.

Léčba Rozárky vyšla na více než 115 000 Kč. Je zdravá díky dárcům, kteří s ní cestou uzdravení prošli.

Keks – pes, s autoimunitním onemocněním

Keks byl plný zánětlivých boláků, zvukovody v ouškách měl zúžený po řadě neléčených zánětů a drápky tak dlouhé, že se mu nechtělo chodit. Dostává velmi drahé léky na zmírnění příznaků autoimunitního onemocnění a jí pouze hovězí a králičí maso. Jeho léčba je běh na dlouhou trať.

Přesto se nám podařilo dostat alergii pod kontrolu a teď Keksík vyhlíží svého vysněného majitele z útulku v Lanškrouně.

Punťa – byl nechtěným, ocitl se za zdmi útulku

14 letý jezevčíček Punťa se k nám dostal za nepříjemných okolností. Jeho milovaná panička musela nastoupit do nemocnice a pak do domova důchodců. Rodina se nechtěla, nebo nemohla o Punťu postarat, jejich kroky vedli do útulku.

Bohužel i přes veškerou snahu se nepodařilo Punťovi sehnat domov, nebo alespoň dočasnou péči.

Našlo se místo v organizaci Jezevčíci v nouzi z.s. a Punťa dožije své dny v teplém pelíšku.

Téměř všechny kočičky z kauzy Chýnov jsou v nových domovech

Kauza Chýnov začala už v roce 2022, kdy u rozpadlé marigotky živořilo více než 40 koček s majitelkou. Paní nechtěla kočky vydat a celé kauza se nevyhnula mediálnímu doprovodu. Na místě se nacházela i policie.

Detailně popsaná kauza Chýnov je na stránkách Blesku.

Pod svá křídla jsme přijali 15 na kost vyhublých kočiček a kocourků.

Teď je většina kočiček v nových domovech, rozdává lásku a užívá si poklidného života s plnými mističkami.

Posledními mohykány kauzy je kocourek Gara a Ino, kterým se nepodařilo svou rodinku zatím najít.

Dobrodny a na Hrabří, kde bude centrum pro handicapovaná zvířata organizace Pet Heroes

V letošním roce 2023 proběhlo několik skvělých dobrovolnických dní na budoucím centrum pro handicapovaná zvířata v Hrabří u Sedlčan.

Uklízelo se, přesouvalo, likvidovalo ostružiní a další stromky. Proběhla i desinfekce vápnem celého kravína.

Chceme vytvořit prostory pro pomoc handicapovaným, nemocným a týraným zvířatům.

Místo, kde se naděje stane skutečností, kde záchrana životů nebude jen prázdná fráze a kde handicapovaná zvířata už nebudou muset nikdy zažívat strach.

Štěkání a mňoukání na Ježíška v Lanškrounském útulku Pet Heroes

Letošní rok pomyslně zakončujeme tradiční akcí na podporu útulku v Lanškrouně. Počasí se nepovedlo tak jak jsme si přáli, místo množství sněhu a krásné vánoční atmosféry nás přivítalo bahno a sychravé počasí.

Přesto přišla spousta skvělých lidiček, kteří přinesli obyvatelům dárečky a ošetřovatelům pomůcky k úklidu.

Vybralo se více než 700kg granulek + 100kg konzerv pro pejsky. V letošním roce jsme se potýkali s nedostatkem kočičího steliva a dárci přinesli více než 300 kg! Jsme nadšení.

Závěrem…

Rok 2023 přinesl spoustu silných momentů, na které nezapomeneme. Podařilo se pomoci spoustě zvířat. Pro některé bylo pozdě a všichni si budeme vyčítat, že jsme nepřišli dříve.

V roce 2024 budeme fungovat 11 let. Jedno víme jistě. Nepřestaneme bojovat za životy psů a koček. Nikdy.

A denně děkujeme, že jsou kolem nás lidé, kteří věcí stejné myšlence – každý život má smysl.