Týrané kočky z Chýnova, 15 jsme přijali do péče

Několik desítek koček týrala paní v maringotce v Chýnově u Tábora. Kočky díky její „péči“ jsou zubožené, podvyživené a nemocné. Zavírala je do popelnice, kterou zatížila kamenem, aby nemohly utéct, házela s nimi o zem, nechávala hladovět, stříhala fousky, zavírala je ve velkém počtu uvnitř maringotky. Krmení od dobrovolníků odmítala s tím, že je určitě otrávené stejně jako sláma, kterou přinesli na zateplení kočičích boudiček.

Kočky při návštěvě Blesk Tlapek ještě před zásahem, jedna ležela na zemi mrtvá. Zdroj fotografie: Blesk.cz

Úřady rozhodly, že všechny kočky propadají státu kvůli týrání, byli jsme oslovení s pomocí na místě a s péčí o týrané kočky. 25.10 2022 jsme z místa odvezli 15 koček. Další kočičky jeli do ostatních útulků. Podařilo se odvézt skoro všechny kočky. Některé se bohužel rozutekly v okolí a odchytávají se postupně do sklopců.

Vyjednávání s tyrankou koček, které trvalo přes 2 hodiny. Zdroj fotografie: Blesk.cz

Samotné odchyty se neobešly bez emocí a kritických momentů

Majitelka se s několika kočkami zavřela v rozpadlé maringotce a odmítala je vydat. Vyhrožovala jejich zabitím, než aby je vydala. Poté vylezla ven a nakonec se musela zavolat záchranka, aby ji odvezla do nemocnice.

Kočičky jsou v hrozném stavu, ale již v bezpečí

Odvezené kočky jsou vyhublé, špinavé, mají vylysanou srst, záněty v očích, svrab v uších. Jeden kocourek zůstal na hospitalizaci, ostatní jsme odvezli do našeho útulku v Lanškrouně do karantény.

Kočky a jejich péče včetně veterinárních výdajů hradí město Tábor. Pokud byste nám přesto chtěli přispět na naši činnost, budeme rádi za přispěvek skrz formulář.