O zvířatech jinak: Naučte se znát své hranice a říkat ne. Na pomoc zvířatům nemusíte být sami

Psycholožka Mgr. Kateřina Halfarová LL.M mluví v rámci speciálu k Pet Heroes Day (dni, kdy oslavujeme všechny zvířecí hrdiny) o syndromu vyhoření.

Syndrom vyhoření je velkým tématem a problémem dnešní doby. V jedné americké studii, která se soustředila na zaměstnance útulků, vyšlo najevo, že 2/3 dotázaných trpí syndromem vyhoření. Někteří z respondentů nakonec práci i opustili, protože neviděli jiné řešení. S Kateřinou Halfarovou se v podcastu bavíme o tom, zda se syndromu vyhoření vůbec dá vyhnout a jestli by to mělo být cílem.

Kromě toho pozastavujeme i u pomoci, kterou mohou poskytnout neziskové organizace svým dobrovolníkům a pracovníkům. Jako příklad uvádíme třeba vytvoření pozice „mentora“ nebo „koordinátora dočasných péčí“, který může předávat své zkušenosti dál.

Co je u syndromu vyhoření důležité? Co s tím, pokud už jím trpíme? A jak si můžeme pomoct jako kolegové? To vše v únorovém podcastu O zvířatech jinak, už teď k poslechu na YouTube, Spotify a dalších streamovacích platformách.