O zvířatech jinak: Český unikát – dvounohý kocour Mojito a jeho příběh

Kocour Mojito přišel do Handipetu v roce 2019, v roce 2020 se objevil i v televizi a od té doby jeho příběh sledovalo více než půl milionu lidí. K veterináři přišel s useknutýma zadníma nohama, jak se to stalo, nikdo netušil. Veterinář, Handipet a dobří lidé, kteří se na jeho léčbu složili, mu dali druhou šanci a zachránili mu tak život.

Alex Belanová a Lucie Klimentová, Mojitovy adoptivní maminky, byly hosty našeho podcastu O zvířatech jinak. Děvčata si do Handipetu jely pro jednookého kocoura Alvina, který navíc trpí autoimunitním onemocněním, ale když zjistily, že se z Alvina a Mojita stala nerozdělitelná dvojka, nemohly říct ne. Adopci dvou koček prý stejně preferovaly, takže to pro ně nebylo těžké rozhodnutí. 

Mojito podstoupil operaci, při které dostal titanové protézky, které mu prodloužily zadní nohy. Díky nim dokáže fungovat jako normální čtyřnohá kočka. Alex a Lucie v podcastu mluví i o věcech, na které se musely psychicky připravit. Třeba na to, že by tělo nemuselo titan přijmout. Uklidňovalo je i to, že při operaci byl přítomen veterinář, který už podobnou operaci dělal ve Velké Británii. 

Naštěstí se žádné jejich nejhorší sny nevyplnily a největší problém tak byl pouze zánět, který se přeléčil antibiotiky. Jaká byla pooperační péče? Jak se o Mojita musí starat teď? A co ho ještě čeká? To vše v novém dílu podcastu O zvířatech jinak, k poslechu na YouTube, Spotify a dalších streamovacích platformách