Kauza Chýnov: Kočičky hledají domov

Kauza Chýnov

V říjnu roku 2022 jsme přijali 15 kočiček z otřesné kauzy Chýnov. O co šlo?

P. Kaprálová žila 14 let v rozpadlé maringotce s desítkami koček. „Chov“ se vymkl takovým způsobem, že naráz týrala okolo 40 na kost vyhublých koček, zavírala je do rozpálené popelnice zatížené kameny a mrtvá těla nechala ležel i uvnitř maringotky.

Obydlí paní Kaprálové s desítkami živořících koček

Boj se táhl dlouhou dobu, než se přistoupilo k odebrání kočiček. Samotná akce se neobešla bez komplikací. Majitelka se odmítla vzdát byť jen jediné kočky a nevnímala úřady ani přivolanou policii. Trvala na tom, že o kočky se velmi dobře stará, léčí zraněné a kočky ji zabíjí „zlí lidé“ jak sama tvrdila.

Z velmi emotivní kauzy se přemístilo 15 kočiček do útulku v Lanškrouně, který provozujeme. Jedna kočička byla bohužel ve velmi špatném stavu a na veterině zemřela.

Léčba kočiček se táhla dlouhé měsíce, kdy se objevovali nové a nové problémy.

Nyní můžeme s klidem v duši říct, že se jsou kočičky v pořádku jak po zdravotní stránce tak po psychické. Všechny jsou kvalitně obaleny faldíky 🙂 protože velmi rády papají.

Bohužel se nedaří najít těmto chlupatým klubíčkům plným lásky vhodné domovy.

Tolik lidí se spojilo, aby je pomohlo zachránit. Trvalo roky, než se podařilo přimět úřady k jednání. Roky a roky, během kterých kočičky v Chýnově trpěly a umíraly za strašných podmínek.

Teď je několik z nich tady, sedí za zdmi útulku nebo v dočasných péčích a s nadějí každý den koukají z okna, kdy si pro ně někdo přijde.

Kousek místa, plná a miska a náruč lásky – víc si tihle drobečkové nepřejí.

Na kočičky se můžete podívat ZDE!

Pokud máte zájem, ozvěte se nám. ♥

Psát můžete na email diana@petheroes.cz nebo renata@petheroes.cz a volat na číslo 724 813 222.