Jaké bylo Štěkání na zajíčka v roce 2024

Minulé dny před událostí byly provázeny intenzivním uklízením, čištěním a přípravou útulku na den otevřených dveří. Péčí a dobrovolnickou asistencí se pracovníci útulku připravovali na setkání s návštěvníky. Dokonce jeden z pracovníků, Fanda, nainstaloval nový dekorativní plot před vchodem útulku.

V sobotu 30. března 2024 odstartovala v 9 hodin ráno tradiční akce v útulku nazvaná Štěkání a mňoukání na velikonočního zajíčka.

Velký den Dlouho očekávaná událost v útulku, která kromě přivítání jara a Velikonoc má za cíl přiblížit lidem fungování útulku, podmínky, za kterých se do něj zvířata dostávají, a rozšířit povědomí o pomoci zvířatům.

Od rána proudily zástupy lidí, včetně malých návštěvníků. Někteří dorazili z Prahy a ze Středočeského kraje. I přes prvotní chladné počasí se událost těšila velkému zájmu, skoro jako byla objednaná.

Mnozí z návštěvníků znali psy a kočky z sociálních sítí a vykřikovali jejich jména dříve než pracovníci útulku. Bylo dojemné vidět tolik lidí, kteří chtějí a snaží se pomáhat psům a kočkám v nouzi.

Všichni psi, kteří ten den mohli vyjít na procházku, byli úspěšně vyvenčeni, někteří dokonce vícekrát.

Kočičí pokoj, který je nově v provozu, prošel zkouškou. Návštěvníci se mohli posadit na pohodlné lavice a mazlit se s kočičími svěřenci.

Dary pro útulek v Lanškrouně Během celé události přinesli návštěvníci dary pro psy a kočky. Dárce přinesli 265 kilogramů psího krmiva, 67 kg krmiva pro kočky a 150 litrů kočičího steliva. Kromě toho se myslelo i na pracovníky útulku, pro které byly shromážděny jednorázové rukavice, dezinfekce, úklidové potřeby a odpadkové pytle.

Na místě byl také charitativní stánek Návštěvníci si mohli na stánku zakoupit hrnky, magnety, náramky, tašky nebo trička. Nákupem těchto předmětů pomohli zvířatům pod péčí organizace Pet Heroes z.s.

U stánku byla také umístěna zapečetěná kasička pro dary útulku.

Děkujeme všem dárcům, přátelům a návštěvníkům.