Alenky cuketové sušenky pro psy a kočky

Cuketová sezóna je tu a naše dobrovolnice Alenka přináší recept na sušenky pro vaše čtyřnohé miláčky. Pojďte se inspirovat!

Ingredience:

  • 2 hrnky ovesných vloček (použila jsem drcené)
  • Střední cuketa 1ks (cca 400-500g)
  • 300g jater (použila jsem vepřová)
  • Vejce 1ks
  • Libovolně na dochucení lososový olej, cca 2 polévkové lžíce

Postup:

Do větší misky si dáme vločky. Celou cuketu nastrouháme na jemném struhadle. Játra nakrájíme na menší kousky a necháme rozmixovat, aby vznikla kaše. Nastrouhanou cuketu a rozmixovaná játra přidáme k vločkám do misky. Dále už přidáme jen vejce a případně lososový olej. Směs důkladně promícháme.

Dáme předehřát troubu na 180° a mezi tím na plech dáme pečící papír a začneme na něj pokládat sušenky. Zvolila jsem formičku na linecké, do které jsem lžičkou dala těsto. Pokud nepotřebujete specifický tvar, stačí na pečící papír pomocí lžičky nandat těsto. Další možností je pokrýt celou plochu plechu těstem, upéct v celku a po vychladnutí nalámat na vyhovující kousky.

Pečeme cca 20 minut na 180 stupňů (s ohledem na vaši troubu 🙂 ) a sušenky jsou hotové. Pokud chceme, aby byly sušenky tvrdé a křupavé, doporučuji pak stáhnout na minimální teplotu a za občasného kontrolování nechat dvě hodiny sušit, případně dosušit v sušičce. Sušenky, které nejsou křupavé, je lepší skladovat v lednici, aby díky vlhkosti nedošlo třeba k napadení plísní. Jsou ale tak dobré, že se po nich do tří dnů zapráší.

Vyzkoušeli jste Alenky recept? Pochlubte se fotografiemi nebo videem na sociálních sítích a označte hashtagem #pecemespetheroes. Těšíme se na další inspiraci!

Cuketové nebezpečí

Pozor na hořké cukety! Hořkost způsobují toxiny zvané kukurbitaciny, které jsou pro zvířata, ale i lidi jedovaté. Vždy cuketu, ale také okurky, tykve, dýně, melouny zkontrolujte, jestli nejsou hořké. Hodně toxinů je ve stopce, tu vždy odstraňte.